class="page-template page-template-template-landing page-template-template-landing-php page page-id-2143 header-type-logo-left header-nav-type-visible_menu header-space-no header-container-container popup_download_yes project_details_yes grid_lines_no site-light unknown wpb-js-composer js-comp-ver-7.1 vc_responsive">

Gerekli Belgeler

Başvurudan önce

Yabancı Uyruklu Öğrenci olarak başvuru yapabilmeniz için ilk olarak başvuru için gereken belgelerinizin hazır olması gerekiyor. Başvuru için gereken belgeleri sizlere aşağıda listeliyoruz.

Eğer mezuniyetinizi yurtdışında bir ülkede tamamlayacaksanız / tamamladıysanız dökümanlarınızın noter onaylı tercümeleri ve lise denklik belgesi gerekmektedir.


Gereken belgeler

  • Lise Diploması (veya Geçici Mezuniyet Belgesi)
  • Lise Transkript (Not çizelgesi: Son üç yılın karneleri)
  • Pasaport
  • Mavi Kart (Eğer Mavi Kart’ınız var ise)
  • Denklik Belgesi (Eğer lise eğitiminizi T.C. dışında bir ülkeden aldıysanız)

Yurtdışı Diploma Denklik Belgesi hakkında:

YÖK Başkanlığı’nın Yurtdışı Diploma Denklik Ön Başvuru İşlemi sitesinden Yabancı diploma denklik işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Kabul Edilen Diplomalar / Sınavlar

Türkiye’de Uluslararası Öğrenci olarak üniversitelere başvuru yapabilmeniz için, Türkiye’de ki lise diplomasına denk bir diplomanızın olması gerekmektedir. Türkiye’de Üniversite okumak için Lise mezuniyetinizin sadece Türkiye’deki lise diplomasına denk değil, minimum başarı seviyesinde yakalamış olmanız gerekmektedir.

Sohbet Başlat
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?